Tom WADE Shepherd: Magyar az űrben
A zeneszerző
A diszkográfia
Első jelentősebb albuma a God Created címet viseli, következő albuma, az Apollo 11 pedig a Holdraszállás ötvenedik évfordulójára készült. Ennek a kozmikus albumnak is az a célja, hogy az ember Istenhez való visszatérését, belső hiányérzetét és honvágyát egy új, zenei formába foglalja. Ez a futurisztikus zenei alkotás – modern és fiatalos stílusával – nemcsak az űrkutatás iránt érdeklődők, hanem mások számára is kézzelfogható élménnyé teszi a Hold és a csillagok meghódítását.
2020-ban megjelent a The Hungarian First Man című albuma, amely Farkas Bertalan magyar űrhajósnak és a magyar űrutazás 40. évfordulójának állít emléket. Fő célja, hogy Magyarország ismertté váljon más nemzetek számára. Az album történelmi jelentőségű, jelentős eseményekre fókuszál, és az első magyar űrrepülést kívánja ismertetni. Utolsó dalával a zeneszerző az űrkutatásban életüket vesztettekre, valamint a tékozló fiúkra emlékezik, akiket az apja még mindig hazavár. A Bedtime story című szám a kiváló magyar meseírónak és költőről, Csukás Istvánról (1936-2020) is megemlékezik. Az utolsó két „űralbumon” (Apollo 11, The Hungaran First Man) a világűr meghódításának, a küldetések teljesítésének eseményei, az emberi élet kiszolgáltatottsága és az űrhajósok élményei egyaránt a progresszív elektronikus zene nyelvén fogalmazódnak meg.
A Chronos And Kairos album művészi, zenei formába önti az időt. Mert az idő az egyik legérdekesebb dolog. Egyszerre szubjektív és objektív. Elmúlt és lesz. Felidézzük a múltat, kutatjuk, tervezzük a jövőt, és megpróbáljuk megjósolni, mi következik. Az idő a jelenben a legrövidebb. Amint megragadjuk, eltűnik...
A zenész folyamatosan dolgozik a stúdióban új ötleteken, és ennek eredményeként a közelmúltban új kislemezei jelentek meg Robots At Work, Dance With Me, 80s, 90s, C64, Hoofddoorp és Electricity címmel.
Tom WADE Shepherd